Donanim 10 ARALIK 2008 / 08:05

Karnı acıkan ekran başına

Bunlar yakında Afrika’ya yiyecek yardımı diye CD göndermesin?

Bunlar yakında Afrika’ya yiyecek yardımı diye CD göndermesin?


Son zamanlarda alışılmadık bir tema oyun konsollarını sarmaya başladı: Yemek pişirmek. Aslında bu oyun tutkunlarının gündelik hayatta kendilerini çok da yakın hissetmedikleri bir konu. Ama iş oyun olunca yemek yapmayı seviyorlar demek ki. Bu oyunlarda da tahmin edeceğiniz üzere ünlü şefler başrol oynuyor. Atari'den What's Cooking? With Jamie Oliver (Jamie dostum bize bugün ne pişireceksin?), Majesco'dan Cooking Mama World Kitchen (Dünyanın mutfağını yerim yine doymam), Ubisoft'tan Gordon Ramsey ile Hell's Kitchen: The Video Game (Yemek pişiremiyorsan cehennemin dibine dostum!) ve Nintendo'dan Personal Trainer: Cooking (Güzel bir yemek yapmaya ne dersin) şu ara raflarda yer alan birkaç örnek.


 


Peki neden? Bu günlerde reality şovlarda yemek programlarının oldukça revaçta olması bir yana, yemek pişirme işi aslında etkileşime gayet açık bir konu. Bu da zaten oyuncuların tam da aradığı şey. Peki şimdi ne olacak? Acaba anneler yeni tarifler için mutfaktan çıkıp televizyonun başına mı üşüşecekler, yoksa çocuklar televizyonun başından kalkıp mutfağın yolunu mu tutacaklar?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun