Donanim 18 HAZİRAN 2010 / 10:33

Kardelenler yüzünü güneşe döndü

Genç kızlar mezuniyet sevinçleriyle hayatta var olmak için bir adım daha attı.

Genç kızlar mezuniyet sevinçleriyle hayatta var olmak için bir adım daha attı.


Bugün ilköğretim ve liseler karne heyecanı yaşıyor. Tüm Türkiye'yi saran bu heyecana Kardelenler de ortak oluyor, ailelerini mutlu ediyor. 2009-2010 eğitim yılı sonunda 968 Kardelen liseden, 221 Kardelen de üniversiteden mezun oldu.

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin 10 senedir birlikte yürüttüğü Kardelenler Projesi, meyvelerini vermeye devam ediyor. Mart ayında Birleşmiş Milletler tarafından örnek proje seçilerek tüm dünyaya tanıtılan projeyle "kızlara fırsat eşitliği yaratma" teması vurgulanıyor.

ÇYDD Genel Başkanı Prof Dr Aysel Çelikel mezuniyet heyecanı sırasında "Çeşitli sebeplerle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için 20 yıldan beri çeşitli projelere imza atıyoruz. Bugün mezun olan Kardelenlerimiz yolumuza devam etmek için bize umut ve güç veriyor" dedi. Ayrıca Turkcell'le yaptıkları iş birliğinin faydalarını gördüklerini belirten Çelikel, yeni projeler için kurum ve kuruluşları da işbirliğine davet ettiklerini belirtti.

Turkcell Kurulsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler de projeyle ilgili memnuniyetini belirtirken "Turkcell ÇYDD işbirliğinde her yıl 10 bin kız öğrenciye burs veriyor. Bu eğitim döneminde de 1100 kadar kızımız lise ve üniversiteden mezun oldu. Kardelenlerimizle gurur duyuyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun