Donanim 21 TEMMUZ 2009 / 04:31

Kalkıyoor, 3G’ye bir-iki!

Az kaldı 30 Temmuz’da mobil internetler bir hızlanacak bir hızlanacak sormayın gitsin…

Az kaldı 30 Temmuz’da mobil internetler bir hızlanacak bir hızlanacak sormayın gitsin…

Milletçe kendimize has tavrımızı 3G konusunda da göstermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Operatörlerin "3G gelecek dertler bitecek" şeklinde tavırları ayrı komik, fiyatlar açıklanmadan ön talep alınması ayrı komik, 30 Temmuz'da temel atma töreniyle 3G hizmetlerinin başlatılacak olması ayrı komik bir durum canım ülkemde.


Öncelikle fiyat ve tarifeler belli olmadan "ön talep" altında bilgi toplamaya çalışan iki operatörü kınıyorum. Dahası "fiyatı belli olmayan bir hizmet için talepte bulunamam, bana fiyat bilgisi verin ben de olursa talebimi size iletirim" şeklindeki talebime aldığım yanıt çok ilginç: "Tarifeci seniii"! Ne yani operatörler ne sanıyor. Ben bir ürünü marketin rafından alırım fiyatı hiç önemli değil, kasada da fiyatına bile bakmadan öder çıkarım. Eğer buna inanıyorsanız yok efendiler kazın ayağı öyle değil, birileri sizi fena halde kandırmış.


Gelelim Anadolu Ajansı'na yaptırılan "İnternet 60 kat hızlanacak" YALAN haberine. Bir kere hızlanacak olan internet değil mobil internet bunda hem fikiriz sanırım. Bazı zihniyetler 3G'nin ADSL'e rakip olacağı fantezisini kura dursunlar, bahsi geçen teknoloji yaygınlaştıkça yavaşlayacağı için çaktırmayın ne kadar az kullanıcı olursa kullananlara da o kadar hızlı mobil internet düşecek!


Öte yandan operatörlerden sızan bilgiler, 3G ile birlikte gelecek görüntülü konuşmanın normal konuşmayla aynı şekilde ücretlendirileceği, mevcut internet paketlerinin sadece hız ve kotalarının artırılacağı, fiyatlarında bir değişme olmayacağı yönünde. Bu da ilginç bakalım bekleyip göreceğiz.


Son olarak efendim 30 Temmuz'da biz de İnterpro'nun bahçesinde alternatif 3G temel atma töreni düzenleyeceğiz. 3G'siz telefonlarımızı temsili olarak şirketin havuzuna dökeceğimiz törenlere hepiniz davetlisiniz efendim, bekleriz.


3G'ye daha yakın bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun