Donanim 05 HAZİRAN 2012 / 15:13

Kalıp kullanımına son veren 3D yazıcı geliştirildi

Kalıp kullanımına son veren 3D yazıcı geliştirildi

Objet, bilgisayarda çizimi yapılmış her türlü objenin birebir modelini birkaç saat içinde elde edilmesini sağlayan bir 3 boyutlu yazıcı geliştirdi.Özellikle profesyonel kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olan "Objet30 Pro 3D" , bilgisayarda çizilen her türlü üç boyutlu görüntüyü elle tutulabilir hale getiriyor. 7 farklı malzemeyle üretim seçeneği sunan cihaz, dayanıklılık ve 4 sert opak ile polipropilen benzeri malzemeleri kullanabiliyor.

Kalıp kullanımına da son verecek olan cihaz, nihai prototip üretimi sağlıyor. Tüketici ürünleri, tüketici elektronikleri, tıbbi cihazlar ve tasarım atölyeleri için ideal çözümler sunuyor. Örneğin, Objet30 Pro’yu iş yerinde kullanan bir kişisel bakım ürünü üreticisi firma, ürünlerin ambalajlarını, plastik şişe, kapak ve diğer parçaları sorunsuz bir şekilde üretebiliyor. Bunun yanı sıra, yazıcı kullandığı saydam malzemelerle de parfüm şişeleri, diğer cam plastik ürünleri de sorun çıkarmadan üretebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun