Donanim 16 ARALIK 2009 / 13:40

Kaçmayan çoraplar artık hayal değil

Invısta, çorapların kaçmasını önlemeye yardımcı olarak ömrünü uzatan en yeni ürünü Lycra Fusion elyafı ile inovasyona bağlılığını sürdürüyor.

Invısta, çorapların kaçmasını önlemeye yardımcı olarak ömrünü uzatan en yeni ürünü Lycra Fusion elyafı ile inovasyona bağlılığını sürdürüyor.


Invista'nın ev sahipliğinde Verona'da gerçekleştirilen "Lycra fibre Moves" Uluslararası Çorap Forumu'nda tanıtılan Lycra Fusion elyafın, tekstil uygulamaları için yeni bir temel ölçüt oluşturması bekleniyor.

"Endüstri ve tasarım dünyasında sınırları zorlama sözü" veren Invista'nın Çorap Segmenti Direktörü Denise Sakuma, sektörde çığır açacak Lycra Fusion elyaf inovasyonu ile ilgili olarak "Çorapların kaçmasını önlemeye yardımcı olmada sergilenen bu performans ile kadınlar artık kendilerini güvende ve korkusuz hissedebilirler" diyerek, ince çorapta birçok kadının karşılaştığı soruna Lycra Fusion elyafın çözüm getirdiğini vurguluyor.

Tekstil uygulamaları için yeni bir temel ölçüt oluşturması beklenen, Invista'nın sunduğu bu en son teknoloji elyafı, çorabın kaçmasını engellemeye yardımcı olurken, dayanıklılığını artırıyor ve böylece ömrünü uzatıyor. Çoraba benzersiz bir görünüş kazandıran, iki bileşenden oluşan Lycra Fusion elyaf, ticari makine ve işlemlerde çorap imalatçılarınca adapte edilebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun