Donanim 10 NİSAN 2012 / 10:27

Kablosuz bağlantı sihirbazı FRITZ!Box 7390 Türkiye’de

Alman genişbant cihazları üreticisi AVM tarafından üretilen FRITZ!Box 7390 Bircom distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunuldu. Ürün başta VDSL ve ADSL2+ kablosuz modem olmak üzere, medya sunucu, NAS, telefon santrali, DECT, baz istasyonu gibi birçok farklı şekilde kullanılabiliyor.  

Avrupa’da bir çok ödüle layık görülen FRITZ!Box ürün ailesinin en yeni cihazı olma özelliğini taşıyan 7390, dinamik çizgilerden oluşan tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra bilgisayar kapalıyken bile VoIP hizmetinden yararlanabilmeyi mümkün kılan 7390’ın üzerinde iki adet de USB 2.0 yuvası yer alıyor. Kullanıcılar bu yuvalara harici disk gibi USB depolama aygıtlarını ve USB yazıcıları bağlayabiliyorlar. Dört adet Gigabit Ethernet yuvasına ise bilgisayar, oyun konsolu ya da LAN switch bağlanabiliyor.

Yeni internet protokolü IPv6’yı destekleyen ürün Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemlerinin tamamında çalışabiliyor. Ürünün ortalama enerji tüketimi ise 6-8 watt aralığında değişiyor.

Ofis kullanımına da uygun

FRITZ!Box 7390, NAS destekli dahili depolama belleğinin yanı sıra ağ üzerinden müzik, fotoğraf ve video paylaşımına olanak tanıyan ağ medya sunucusu olarak da kullanılabiliyor. Medya sunucu özelliği ise bilgisayardaki filmlerin TV’de görüntülenebilmesini sağlıyor.

Ürün, analog veya ISDN telefon bağlantısı ve altı adede kadar kablosuz telefonu destekleyen dahili DECT baz istasyonu gibi farklı fonksiyonlarıyla sadece ev kullanıcıları için değil, ofis kullanıcıları için de iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. ‘DECT repeater’ teknolojisine de sahip olan 7390, bu sayede kablosuz telefonların kapsama alanlarını genişleterek geniş ofis alanlarında kesintisiz görüşme olanağı sunuyor. Ofis kullanıcıları için ürünün diğer bir önemli özelliği ise, faks işlevi ve telesekreter fonksiyonu ile sesli mesajların ve faksların e-posta olarak iletimini sağlaması.

FRITZ!Box 7390'ı ücretsiz kurulum desteği, 5 yıl garanti ve 30 gün iade garantisiyle bu adresten satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun