Donanim 13 EKİM 2009 / 13:56

JVC, cep video kamerası işine de giriyor

JVC, 200 doların altında Picsio GC-FM1'ın tanıtımıyla Kodak Zi8 ve Flip Mino'nun hakim olduğu cep flaş hafıza kamera ya da video alıcısıses kayıt cihazı karışımı aygıt pazarına giriyor.

JVC, 200 doların altında Picsio GC-FM1'ın tanıtımıyla Kodak Zi8 ve Flip Mino'nun hakim olduğu cep flaş hafıza kamera ya da video alıcısıses kayıt cihazı karışımı aygıt pazarına giriyor.


 

GC-FM1 bugünlerde yurtdışında yaklaşık 199 dolar satış fiyatıyla piyasaya çıkıyor ve en küçük, en parlak, kullanımı en kolay video kamera arayan kişiler için tasarlandı.

JVC Tüketici Video Ürün Uzman Yöneticisi Allan Holland "Cep flaş hafıza kamera pazarı büyük bir hızla büyüyor ve bu kamera geleneksel video alıcısıses kayıt cihazı karışımından farklı. Çünkü gerçekten gençlerin paylaşımını kolaylaştıracak bir şey" yorumunda bulunuyor ve ekliyor: "Anlık resimler ve video klipler, kamera sayesinde aile ve arkadaşlarla çevrimiçi ya da sosyal ağ sayfalarında hızlıca paylaşılabilecek."

GC-FM1 aslında bazı kıyaslanabilecek ürünlerden daha ince ve kısa. Üstelik bir cep telefonu ile aynı boyutlara sahip. Aynı zamanda kamera USB yoluyla bilgisayarda şarj edilebiliyor.

JVC kamerayı üç farklı renkte tüketiciye sunuyor; siyah, çelik mavisi ve mor. Kamera 1080p, 720p, VGA ve QVGA olarak dört video ve 8MP, 5MP, 2MP ve VGA olarak dört kayıt modu içeriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun