Donanim 27 ARALIK 2010 / 06:55

Julian Assange 1,5 milyon dolar karşılığında biyografisini yazacak

Assange: "Bu kitabı yazmak istemiyorum ama yazmalıyım!"

Assange: "Bu kitabı yazmak istemiyorum ama yazmalıyım!"


WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange, dünyaya damgasını vurduğu yılın sonunda biyografisini yazmak için Ramdom House Yayıneviyle 1,5 milyon dolar karşılığında anlaşma sağladığını açıkladı.

Sunday Times'a konuşan 39 yaşındaki Assange, "Bu kitabı yazmak istemiyorum ama yazmalıyım. Şimdiden yasal harcamalar için 200 bin pound harcadım. WikiLeaks'i ayakta tutmak için kendimi savunmak zorundayım" dedi.

WikiLeaks'e bağışta bulunmak için kullanılan kanallardan Bank of America, Visa, Mastercard ve PayPal artık hizmet vermiyor.

WikiLeaks'in eski sözcüsü Daniel Domscheit-Berg de geçen hafta yine Ramdom House ile Inside Wikileaks: My Time with Julian Assange at the World's Most Danderous Website isimli bir kitap için anlaşmaya varmıştı.

Henüz Julian Assange'ın çıkaracağı kitapla ilgili ayrıntılı bir bilgi bulunmuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun