Donanim 24 KASIM 2014 / 16:39

Jolla 2 günde 1 milyon dolar topladı

Mobil pazardaki yeni oyunculardan Jolla, iPad Mini’ye rakip olarak pazara sunmayı planladığı yeni tableti için açtığı fonlamada 2 gün içerisinde 1 milyon dolar sınırını aşmayı başardı. Şirket beklentilerinin neredeyse 3 katına denk gelen bu rakamla birlikte, yeni tabletin pazarda yaratacağı etki merak konusu olmaya başladı.

Sailfish OS işletim sistemli tableti için indigogo üzerinde 380 bin dolarlık fonlama açan Finlandiyalı şirket Jolla, beklentilerinin üzerinde ilgiyle karşılaştı. 2 gün içerisinde 1 milyon dolara ulaşan fon, Jolla'ya yeni tableti için büyük bir manevra alanı yaratacak. Nokia N1 projesiyle aynı dönemde açıklanan tabletle birlikte, iPAd Mini'nin pazardaki hakimiyetine son vermek isteyen şirket, bu noktada kendi geliştirdiği işletim sistemine güveniyor.Android tabanlı uygulamaları da çalıştırabilen Sailfish OS ile yine Android işletim sisteminde yer alan açık kaynak sistemini benimsyen Jolla, bu sayede yeni geliştirilecek tableti tercih eden kullanıcılara geniş bir uygulama yelpazesi sunmayı hedefliyor.

Pazara sunduğu akıllı telefonla henüz beklediği başarıyı yakalayamayan şirket, hedef kitlesini genişletme adına elde ettiği fazla geliri bir şekilde kullanıcılarına iade etmeye hazırlanıyor. Piyasadaki akıllı telefonunda 100 euroluk indirime giden Jolla, tableti de aynı fiyata pazara sunarak müşteri portföyünü artırmak istiyor.

Jolla tablet için hazırlanan kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[embed]http://www.youtube.com/watch?v=jBQdfcLhts8[/embed]

ETİKETLER : jolla jolla tablet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun