Donanim 08 ARALIK 2010 / 14:31

John Lennon hayranları ölümünün 30. yıl dönümünde bir araya geliyor

Lennon şarkılarının söylenip mumların yakılacağı New York'taki buluşmaya Yoko Ono da katılacak.

Lennon şarkılarının söylenip mumların yakılacağı New York'taki buluşmaya Yoko Ono da katılacak.


Beatles grubunun efsanevi solisti, Amerika Birleşik Devletleri'nin tüm olumsuz politikalarını rahatça eleştirmesiyle tanınan ve tarihin en önemli sanatçılarından biri olan John Lennon ölümünün 30. yılında sevenleri tarafından anılıyor.

New York'taki Central Park da vurularak öldürüldüğü apartmanın karşısında sevenleri bir araya gelerek mumlar yakıp Lennon şarkıları söylüyor. "Hayatımda tanıdığım en akıllı kadın" dediği Yoko Ono da bu buluşmaya katıldı.

Organizasyon için Ono bazı mesajlar verdi; "Bu trajik yıldönümünde John'u hep birlikte analım. O 40 yıllık kısa hayatında dünyaya çok daha fazlasını verdi. Dünya O'nu tanıdığı için çok şanslı. Bugün de O'ndan öğrenecek çok şeyimiz var."

John Lennon 8 Aralık 1980'de kaçık hayranı Mark Chapman tarafından öldürüldüğü sırada Yoko Ono oradaydı. Ono, yıllarca Lennon adına konserler düzenleyerek kimsesiz çocuklar için okul yaptırdı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun