Donanim 22 NİSAN 2010 / 10:49

Japon oyunları neden nal topluyor?

Japon oyunlarına ilgi giderek azalırken bunun sebeplerini ele alalım dedik.

Japon oyunlarına ilgi giderek azalırken bunun sebeplerini ele alalım dedik.


TGDaily'nin haberine göre bir zamanlar, Japon oyunları denince akla nefes kesen grafikler, birbirinden ilginç animasyonlar ve mükemmel sanal ortamlar gelirdi. Ancak şimdilerde görünen o ki o günler mazide kaldı.

Peki neden?

Sitenin yorumuna göre Japon video oyunlarına olan ilginin düşüşüne sebep olan çeşitli faktörler var. Kültürel sınırlamalar, kalitesiz tasarımcılar/yazarlar, sıkıcı oyun senaryoları ve oyuncunun bakış açısından oyunu ve ortamı yansıtma dediğimiz FBS başlıklarının yokluğu ve yönetme kabiliyetinin yetersizliği gibi faktörlerin bu düşüşü tetiklediği düşünülüyor.

Japon oyunlarındaki bir diğer sıkıntılı nokta da bunların yanı sıra arayüz ve kontrol gibi yapıların yetersizliği.

Japon oyun geliştiricilerine bu anlamda verilen tavsiye ise hedeflerini iç piyasaya çevirmesi gerektiği. Geçmişte bu ülkeye hizmet eden geliştiricilerin dış pazardan çok yeniden Japonya'ya dönmesi gerektiği söyleniyor.

YORUMLAR
10 NİSAN 2012 / 19:14 0 0
Hakkımızda Kullanım şartları Reklam Site haritası Bize ulaşın Sitemap
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun