Donanim 31 ARALIK 2010 / 12:33

İşte 2010'un en iyi albümleri

Eric Clapton'dan Kings of Leon'a yılın en iyi albümlerini derledik.

Eric Clapton'dan Kings of Leon'a yılın en iyi albümlerini derledik.


Justin Bieber'lar, Lady Gaga'lar dünyada müzik dünyasında gündemi oluştursa da, bu yıl tüm müzik alemi onlardan ibaret değildi. İşte sizin için derlediğimiz Türkiye'de ve dünyada bu yıl fark yaratan albümler, yeni sesler, geri dönen efsaneler.

Kings Of Leon - Come Around Sundown

Nashville'den çıkan üç kardeş ve bir kuzenden oluşan Leon'lar, son zamanlarda artık her yıla süper bir albüm sıkıştırmayı başarıyorlar. Daha bir önceki albümlerindeki "Sex on Fire"ın ateşi daha sönmemişken, dörtlü bu kez de yeni albümleriyle rock alemini yaktı, yıktı geçti.

Jehan Barbur - Hayat

Esasında ilk albümü "Hayat" ile tanıtmıştı kendini Jehan Barbur. 2010'da çıkardığı albümü ile kendini daha geniş kitlelere tanıttı. Barbur, "Uyan" albümüyle müzik piyasasında kendine özgü açtığı alanda "Hayat" albümüyle yürümeye devam etti . Barbur'u hala dinlemediyseniz, ülkedeki en iyi kadın vokallerden birini dinlemediniz demektir.

Eric Clapton - Clapton

Gitar efsanelerinden Clapton, bitmediğini 2010 içinde cümle aleme duyurdu. 19. stüdyo albümünü 2010 içinde yayınlanan Clapton'un konserlerini ve songlist'lerini takip edenler yeni albümdeki "Rocking Chair" and "When Somebody Thinks You're Wonderful"u zaten ne kadar iyi icra ettiğini biliyorlardı. Zıpkın gibi 'blues'uyla kulakların pasını sildi Clapton.

Belle and Sebastian - Write About Love

Glasgowlu indie-rock grubu Belle and Sebastian, sessiz sedasız başyapıtlar sunmaya devam ediyor. Yeni albümlerinde özellikle ilk 45'likleri "I want the world to stop" ve "Write about love" şarkılarıyla dinleyenleri mest ettiler. Hüzünlüyken tempolu, tempoluyken da hüzün veren bir müzik yapmayı beceren grubun albüm kapakları da ilgi çekiyor. Yeni albümlerinin kapağı yılın en güzel albüm kapaklarından biri oldu.

Mor ve Ötesi - Masumiyetin Ziyan Olmaz

Sevenleri kadar sevmeyenleri de var. Onları politik, derinlikli bulanlar kadar boş ve gösteriş meraklısı bulanlar da. Ama her şey bir yana, gerçek şu ki 2010'da çıkardıkları albümleri "Masumiyetin Ziyan Olmaz" yılın en iyilerinden biriydi. Tek bir boş şarkının yer almadığı albüm, özellikle "Araf" adlı hit şarkısıyla dikkat çekti.

2010'un Diğer Dikkat Çeken Albümleri

Robert Plant - Band of JoySouad Massi - HouriaVampire Weekend - ContraArcade Fire - SuburbsLCD Soundsystem - This is HappeningBruce Springsteen - PromiseCeylan Ertem - SolukZüleyha Ortak - Etnik Dillerde Livaneli ŞarkılarıMassive Attack - HeligolandMGMT - CongrulationsNorah Jones - Featuring

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun