Donanim 17 ŞUBAT 2009 / 08:40

İstanbul Modern genç yeteneklere atölye açıyor

İstanbul Modern’de gençlerin yarattığı animasyonlar sinemada gösterilecek.

İstanbul Modern’de gençlerin yarattığı animasyonlar sinemada gösterilecek.


İstanbul Modern Sanat Müzesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İnteraktif Medya Tasarımı Ana Bilim Dalı ile (Y.T.Ü. İ.M.T.) işbirliğiyle, 13-18 yaş grubu gençler için “Stop-Motion, Cut-Out”, “Dijital Animasyon” ve  “Çizgi Animasyon, Flipbook” başlıklı üç farklı animasyon atölyesi düzenliyor. 


Animasyon sanatının temel üretim süreçlerinin farklı teknik ve malzemelerle uygulanacağı bu atölyelerde gençler, karakterler oluşturuyor, senaryo hazırlıyor. Karton, kumaş, çamur gibi malzemelerden hazırladıkları nesneleri birbiri ardına fotoğraflayarak animasyonlar oluşturuyor. Temel dijital animasyon tekniklerini kullanarak bilgisayar üzerinde dijital animasyon yaratıyor. Üçüncü bölümde ise, gençler kağıt üzerine yaptıkları çizimleri birbiri ardına fotoğraflayarak çizgi animasyonlar üretiyor.  


Atölye çalışmalarında gerçekleştirilen animasyonlar, 25 Nisan 2009 tarihinde saat 14.00’te İstanbul Modern Sinema’da düzenlenecek olan “Genç Animatörler” gösteriminde izleyiciyle buluşacak. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun