Donanim 12 EKİM 2010 / 11:50

İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı

30 Ekim'de kapılarını açmaya hazırlanan İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı belli oldu.

30 Ekim'de kapılarını açmaya hazırlanan İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı belli oldu.


30 Ekim 2010 Cumartesi günü kapılarını okurlarına yirmi dokuzuncu kez açmaya hazırlanan İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı belli oldu.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece'de düzenlenecek olan 29. İstanbul Kitap Fuarı 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, yaklaşık 300 etkinlik ve yüzlerce imza günü ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Fuardaki etkinliklerle ilgili ayrıntılı programa www.istanbulkitapfuari.com sitesinden ulaşılabilirsiniz. Fuardan bazı ana başlıklar ise şöyle.

Hayatın Renkleri TÜYAP'ta Buluşuyor

Hafta içi günlerde alanında uzman konukların davet edileceği " Hayatın Renkleri" kapsamında sağlık, yaşam, kişisel gelişim ve yemek kültürü üzerine renkli söyleşiler düzenlenecek.

İstanbul'u Yazmak

Ana teması "İstanbul'u Yazmak" olan fuar İstanbul'u yazan yazarları fuara davet ediyor. Bu kapsamda baba-kızın birlikte katılacağı söyleşiyle John Freely ve Maureen Freely ilk kez bir söyleşide bir araya gelmiş olacak. Fuarda İstanbul'un kedilerine, sokaklarına Catherine Pinguet ile bakılacak, Petros Markaris ile eski İstanbul'u ve polisiyeler konuşulacak.

TÜYAP Çocuk Kulübü

Fuarın genç okurlarına yönelik etkinlikler TÜYAP Çocuk Kulübü bünyesinde devam ediyor. Yazarlarla söyleşi, resim ve atölye çalışmaları, tiyatro, müzikli oyunlar gibi 40 etkinlik gerçekleşecek.

Onur Konuğu: İspanya

30 Ekim-2 Kasım 2010 tarihleri arasında Uluslararası Salon'da (5 nolu hol) gerçekleştirilecek Onur Ülke programı kapsamında İspanya'dan konuk yazarların katılımıyla söyleşiler, sergi, açılış ve kapanış konserleri yer alacak.