Donanim 24 MAYIS 2010 / 07:23

İşler Bing için iyi gitmeye başladı

Microsoft'un arama motoru Bing'in aramalardaki payı Nisan ayında arttı.

Microsoft'un arama motoru Bing'in aramalardaki payı Nisan ayında arttı.


Arama motoru denince akla gelen ilk isim şüphesiz Google. Ancak Microsoft'un bir yıl önce oluşturduğu arama motoru Bing'in de arama motorları arasındaki ağırlığı giderek artıyor.

Verilere göre Nisan ayında Bing'ten yapılan aramaların oranı yüzde 12'ye ulaştı. Ancak bu rakam, henüz Google'ın yüzde 64'lük dev payına ulaşamayacak boyutlarda. Yine de Bing'in büyümesi bu şekilde devam ederse, yakın zamanda arama motoru pazarındaki payının yüzde 30'a çıkabileceği düşünülüyor.

Microsoft'un çevrimiçi uygulamaları 2006 yılından beri şirkete 6 milyar dolar kaybettirdi. Bu sebeple Bing'in bu yükselişine karşı uzmanlar daha temkinli yaklaşıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun