Donanim 28 NİSAN 2009 / 11:48

İş zekâsı buluşmasının 14. durağı İstanbul

Teradata’nın geleneksel hale gelen Kurumsal Zekâ Zirvesi, bu yıl İstanbul’da gerçekleşiyor.

Teradata’nın geleneksel hale gelen Kurumsal Zekâ Zirvesi, bu yıl İstanbul’da gerçekleşiyor.


Teradata, geleneksel hale gelen Kurumsal Zekâ Zirvesi’ni (The Enterprise Intelligence Summit) bu yıl İstanbul’da Cevahir Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriyor. Her yıl Avrupa’da farklı bir kentte düzenlenen ve 14. kez gerçekleşen etkinliğin bu seferki durağı İstanbul oldu. 26 Nisan’da başlayan etkinlik bugün sonuçlanıyor. Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerinden yaklaşık bin katılımcının biraraya geldiği iş zekâsı odaklı etkinlikte, Teradata müşterileri ve iş ortaklıkları tarafında yeni gelişmeleri duyururken, katılımcılar deneyimlerini paylaştı.


SAP ile yeni adım


Kurumsal Zekâ Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Teradata Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölge Başkanı Herman Wimmer, Teradata Pazarlama Direktörü Darryl D. McDonald ve SAP Küresel Eko-Sistem ve İş Ortakları Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stephan Rossius basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıda Teradata ile SAP arasında gerçekleştirilen yeni işbirliği duyuruldu. İlk kez etkinlikte duyurulan bu işbirliği kapsamında Teradata veritabanı üzerinde SAP NetWeaver Business Warehouse (SAP NetWeaver İş Veri Ambarı) sunulacak. Toplantıda yaptığı konuşmada Teradata hakkında bilgi veren Herman Wimmer, yeni dönem yatırımlarına değindi. Şirketin 2008 gelirinin 1,792 milyon dolar olduğunu söyleyen Wimmer, yeni sektörlere açılmak üzere çalışmalarını sürdürdüklerini; bu anlamda insan kaynaklarına yatırımlarının da sürdüğünü ifade etti. İş zekâsına yapılan yatırımın şirketler için kritik olduğunu vurgulayan Wimmer, kriz döneminde teknolojiye yatırım yapmanın daha önemli hale geldiğini belirtti. Teradata iş zekâsı çözümleri hakkında bilgi veren Wimmer, “En doğru stratejik ve operasyonel kararları veren şirketler çok daha kısa sürede başarılı olacak. Aynı zamanda uzun vadede çok daha güçlü olacaklar. Müşterilerimizin daha başarılı olması için onlara değer katabileceğimiz konulara yatırımlarımız sürecek. Danışmanlık alanlarımızı genişletip, çözümlerimizi artıracağız” dedi.


Yerli şirketler için oturum


Etkinlik kapsamında dikkat çeken bölümlerden biri de Türkçe Oturum oldu. Açılışını Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş’in yaptığı oturumda; eBay, UniCredit, Migros gibi markalardan yetkililer iş zekâsı konusunda gerçekleştirdikleri projeler hakkında deneyimlerini yerli şirketlerle paylaştı.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun