Donanim 17 MART 2010 / 07:48

İran siber polisi göz açtırmıyor

İranlı güvenlik güçleri, ABD'nin desteğini alarak İran'a siber saldırı gerçekleştirecekleri şüphesiyle 30 kişiyi tutukladı.

İranlı güvenlik güçleri, ABD'nin desteğini alarak İran'a siber saldırı gerçekleştirecekleri şüphesiyle 30 kişiyi tutukladı.


İran siber polisi siber saldırı gerçekleştirecekleri şüphesiyle 30 kişiyi tutukladı ve bazı Amerikan destekli siteleri hakladı.

Tutuklamalardan sonra İslam Devrim Muhafızları, ABD'liler tarafından finanse edildiği düşünülen 29 web sitesini hakladı. İddialara göre haklanan siteler casusluk ağını gizlemek adına insan hakları aktivitelerini öne sürüyordu.

Cumartesi günü Tahran Kamu ve Devrimci Mahkemesi bu şüpheli sitelerin İran'ın nükleer programı hakkında bilgi almak için tasarlanmış olduğuna karar verdi. Haklanan siteler aynı zamanda isyana teşvik ettiği, yasadışı gösterileri ve mitingleri kışkırtan içeriklere yer verdiği, monarşik muhalif gruplara destek olduğu gerekçesiyle suçlanıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun