Donanim 25 AĞUSTOS 2010 / 14:55

iPhone’un en büyük rakibi Motorola olacak

iPhone’un karşısına Motorola Droid serisinden daha iyi bir alternatif çıkmadığını düşünülüyor.

iPhone’un karşısına Motorola Droid serisinden daha iyi bir alternatif çıkmadığını düşünülüyor.


Apple’dan sonra tablet yarışında bizde varız diyen şirketler hızla harekete geçti ve kısa süre sonra RIM’den “Blak Pad”, HTC’den gPad, Toshiba’dan SmartPad geldi. Aynı zamanda iPhone benzer özel bir telefon üretmek için de pek çok şirket sıraya girdi. Ancak bugüne dek sadece Motorola hem iPhone’a hem de iPad’a sağlam bir rakip olacağını gösterdi.

Motorola Droid, iPhone’a gerçekten rakip olabilecek en önemli telefon olarak nitelendirildi. Sonrasında gelen Droid X ise bu yarışta Motorola’nın bir sonraki temsilcisi oldu. En nihayetinde Eylül ayında satışa çıkacak olan Droid 2’nin piyasaya sıkı bir giriş yapması bekleniyor.

Bundan sonra ise Motorola son derece ince, tasarımı göz alıcı ve hayli işlevsel bir teknolojiye sahip olan yeni bir ürünle sahneye çıkarsa, insanların bu yeni ürün için çok hevesli olacağı tahmin ediliyor.

Bugüne dek iPhone’un karşısına Motorola Droid serisinden daha iyi bir alternatif çıkmadığını düşünenler, iPad için de benzer bir durum yaşanacağını düşünüyor. Piyasadaki en iyi tablet bilgisayarın iPad olduğunu vurgulayanlar, Motorola’nın bu alanda da şansının yüksek olduğuna inanıyor.