Donanim 21 HAZİRAN 2010 / 10:33

iPhone kuyrukları biraz daha uzayacak

Apple, iPhone 4'ün dünya piyasasına çıkış tarihini ertelemek zorunda kalıyor.

Apple, iPhone 4'ün dünya piyasasına çıkış tarihini ertelemek zorunda kalıyor.


Steve Jobs birçok yenilik eklenen yeni iPhone'un tanıtımı sırasında çok keyifliydi. Adeta önceden olacakları biliyormuş gibi mutluydu. İlk günde rekor kırarak 600 bin sipariş alan iPhone 4'ün dünya piyasasına çıkış tarihi erteleniyor.

iPhone'un dokunmatik ekran üretiminin talebi karşılayamadığı bildirildi. Aylık dört milyon telefonun dünya piyasasına yola çıkması hedefleniyordu. Ancak Amerika'daki talebi karşılamak ve dünyadan gelecek talebin de fazla olacağının şimdiden göz korkutması yüzünden dört milyonluk hedef iki milyona kadar inecek.

Amerika'daki iPhone sağlayıcılarından biri olan AT&T de iPhone'un piyasaya çıkış tarihi olan 24 Haziran'a kadar ön siparişleri durdurduğunu açıklamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun