Donanim 24 OCAK 2011 / 11:48

iPhone için Yedekleyici ve Şarj Ünitesi: SuperHero

iPhone için Yedekleyici ve Şarj Ünitesi: SuperHero

Sanallaştırma ve veri depolama konusunda tanıdığımız EMC’nin bireysel kullanıcılara yönelik markası olan Iomega, iPhone'larındaki kişi bilgilerini ve fotoğraflarını kaybetme korkusu yaşayan milyonlarca iPhone kullanıcısı için yeni Iomega SuperHero Yedekleyici ve Şarj Ünitesi’ni piyasaya sundu. Cihaz telefondaki verileri otomatik olarak depolarken pili de şarj ediyor.Eğer iPhone'lar düzenli olarak iTunes ile senkronize edilmezse iletişim bilgileri ve fotoğrafların kaybolma, çalınma ya da hasar görme sonucu kaybolması içten bile değil. 70 doların altında bir fiyatla satılacağı açıklanan ve Iomega’nın ifadesine göre, türünün ilk örneği olan Iomega SuperHero Yedekleyici ve Şarj Ünitesi, iPhone'daki iletişim bilgilerini ve fotoğrafları telefonu her şarj edişinizde otomatik olarak yedekliyor.

Iomega’nın araştırmalarına göre, tüm bilgileri iPhone'da bulunan ve telefonlarını neredeyse hiç bilgisayara takıp yedeklemeyen milyonlarca iPhone kullanıcısı var. Yeni Iomega SuperHero Yedekleme ve Şarj Ünitesi ile felaket anında iletişim bilgilerini ve fotoğrafları yeni iPhone'a geri yüklemek için iPhone’u SuperHero üzerine takmak ve geri yükleme butonunu seçmek yeterli. Telefonunuzu kaybettiğiniz durumda tüm Facebook kişilerinize iletişim bilgilerini yeniden göndermeleri için bir çağrı yapmak da mümkün oluyor.Iomega SuperHero Yedekleyici ve Şarj Ünitesi Nasıl Çalışıyor?Özellikle yolculuk için de ideal olan SuperHero Yedekleme ve Şarj Ünitesi, iPhone iletişim bilgileri ve kameradan çekilen resimler için kenetlenme istasyonunda gerekli depolamayı sağlayan 4 GB kapasiteli bir SD kart ile birlikte sunuluyor. İstendiği takdirde daha yüksek kapasiteli SD kart kullanılabiliyor. Kullanıcı Apple Store'dan ücretsiz SuperHero iPhone uygulamasını indirdiğinde iPhone'u SuperHero Yedekleme ve Şarj Ünitesi ile şarj ve yedekleme için hazır duruma geliyor.SuperHero uygulaması yüklü bir iPhone, SuperHero kenetlenme istasyonuna yerleştirildiğinde uygulama otomatik olarak çalışıyor ve telefonu şarj ederken kişi bilgilerini ve fotoğrafları yedekleme seçeneğini sunuyor.Birden fazla iPhone aynı istasyonda tanımlanarak kullanılabiliyorKullanıcılar iPhone'larına isim verebiliyor ve böylece aynı SuperHero Yedekleyici ve Şarj Ünitesi ile birden fazla iPhone şarj edilip kişi bilgileri ile fotoğrafları yedeklenebiliyor. Yedeklemenin bittiğini ise bir ilerleme çubuğu size bildiyor. Bir iPhone'un ilk iletişim bilgileri ve fotoğrafları yedeklemesinden sonraki yedeklemeler yalnızca yeni ve değişen kişi bilgileri ile fotoğrafları kapsıyor. Kullanıcının iPhone'u kaybolur ya da zarar görürse, yeni bir iPhone SuperHero istasyonuna yerleştirilip "geri yükleme" tuşuna basıldığında kişinin bilgileri ve fotoğrafları yeni iPhone'a yükleniyor.Iomega SuperHero Yedekleyici ve Şarj Ünitesi iPhone4, 3GS, 3G ve iPod Touch (üçüncü ve dördüncü nesil) ile tam olarak uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca Iomega’den gelen bilgiye göre, SuperHero tüm dünyada 69,99 dolar fiyatla satışa sunuluyor.Ürünle ilgili detaylı bilgi için http://iomega.com/superhero-iphone-backup/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun