Donanim 02 TEMMUZ 2010 / 12:21

iPhone'cular kazan kaldırdı

Apple'ın yeni akıllı telefonu bozuk olduğunu bilerek piyasaya sürdüğü iddia ediliyor.

Apple'ın yeni akıllı telefonu bozuk olduğunu bilerek piyasaya sürdüğü iddia ediliyor.


Apple'a daha önceleri patentle ilgili konular sebebiyle çeşitli davalar açılmıştı. Apple bu sefer Steve Jobs'ın "yanlış tutuyorsunuz" dediği iPhone 4'ler yüzünden davayla karşı karşıya kaldı. iPhone 4 kullanıcıları ve bazı şirketler davayı açan tarafı oluşturuyor.

iPhone 4'ün etrafında anten işlevi görev metal şerit iki parmakla yanlarından tutulduğunda sinyalleri karıştırıyor ve bağlantı sorunlarına sebep oluyordu. Açılan davada Apple'ın cihazın bozuk olduğunu bilerek piyasaya sürmesi konu edildi.

Dava açılmasıyla birlikte dünya çapında iPhone 4 şikâyetleri daha da arttı. İnternet bağlantısında yaşanan düşmeler, telefonla görüşme halindeyken yaşanan sesteki kalitesizlik ve bağlantı kopmaları gelen yeni şikâyetlerin çoğunluğunu oluşturdu.

Sorunların ortaya çıkmasından sonra Apple için aksesuar kısmında yeni bir gelir kapısı oluşması da şüpheleri artırmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun