Donanim 29 TEMMUZ 2011 / 11:30

iPad 3’ü Pegatron mu üretecek?

Apple dedikoduları bitmiyor. Son söylentiler şirketin iPad 3’ü ürettirmek için Pegatron ile anlaştığı yönünde.Daha Mart ayında piyasaya sürülmüş olan iPad 2’nin ardından serinin 3. ürünüyle ilgili dedikodular dolaşmaya başladı. Apple iPad 3’ün piyasaya çıkmasından önce 1080p çözünürlüğe sahip bir iPad 2 Plus sürümün de çıkması gündeme geldi.

Ancak iPad 3 ile ilgili dedikodular arasında en önemlisi yeni bir üreticiyle yapılan anlaşma. Dedikoduya göre Apple bugüne kadar Apple ürünlerinin hemen hemen tamamını üreten Foxconn yerine Pegatron ile anlaştı. Pegatron’dan şimdiden 15 milyon adet iPhone 5 sipariş edildiği de gelen bilgiler arasında.

Genel kanı, haberler doğruysa Apple’ın amacının birçok çalışanın ölümüyle gündeme gelen Foxconn ile yollarını ayırmak olduğu. Öte yandan Pegatron’un üretime başlamasıyla geçişin nasıl gerçekleşeceği de ayrı bir soru işareti. Ancak şu bir gerçek ki Apple iPad 2’de yaşadığı arz sıkıntısını bir kez daha yaşamak istemiyor.

iPhone 5’in Eylül ayının ikinci haftası piyasada olması beklenirken iPad 3 Kasım’a sarkacak gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun