Donanim 11 NİSAN 2011 / 05:21

iPad 2’nin bağlantı problemi sonunda dile getirildi

Apple ilk kez iPad 2'deki bağlantı problemine değindi

Son dönemde forumlarda Apple’ın yeni tabletinin 3G özelliği bir kez kapatılınca tablet kapatılıp açılmadan aktif hale getirilemediği konuşuluyordu. Apple ilk kez konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Apple sonunda özellikle Verizon bağlantısını tercih edenlerde görülen problemin araştırılacağını duyurdu. Apple’ın resmi kullanıcı destek forumunda uzun tartışmalara sebep olan problem kullanıcılar tarafından benzer şekilde anlatılıyor.

Bir kullanıcı, “WiFi açıkken 3G’ye geçmek istediğimde tableti kapatıp açmadan bir kez daha bağlantı kuramıyorum” yazarken, bir başka kullanıcı benzer bir sebeple başvurduğunda Apple’ın hemen cihazı değiştirdiğini ancak değiştirilen cihazla da aynı sorunu yaşadığını aktardı.

11 Mart’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya çıkan iPad 2, Verizon ve AT&T servis sağlayıcılarıyla kullanıcılara sunuluyor. Görünen o ki problem sadece Verizon’u tercih edenlerde yaşanıyor. Anlaşılan cihaza uyumlu bağlantı seçeneklerini sunabilmek de artık maharet isteyecek. Şimdiden ülkemizdeki operatörlere duyurulur.
ETİKETLER : apple ipad 2