Donanim 24 MART 2011 / 12:03

Iomega tüm medya içeriğini televizyonlara getiriyor

EMC bünyesindeki sayısal depolama ve içerik yönetim çözümleri şirketi Iomega, multimedya aygıtlarından oluşan Iomega ScreenPlay DX HD Medya Oynatıcısı serisinin tanıtımı dünya çapında gerçekleştirdi. 129 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulan cihazla internet üzerinden video, film, fotoğraf ve müziklerin yanı sıra elde bulunan içeriklere de erişebiliyorsunuz.

Televizyonla internet son dönemde bir araya gelmeye başladı. Yeni nesil televizyonlarda internet bağlantısı ve buna bağlı olarak daha geniş bir medya içeriği bulunuyor. Ancak hepimizin binlerce lirayı bulan televizyonları satın alma imkânı yok. O halde daha az maliyetli ve şu anki televizyonumuzu kullanarak çözümler üretmeliyiz. Iomega'nın bu cihazı tam olarak bu açığı gideriyor. Önümüzdeki dönemde benzer ürünlerin piyasada yaygınlaşacağını gözlemleyeceğiz.Bu cihazın özelliklerine bakıldığında Iomega'nın yine elindeki tüm teknolojiyi ürününe verdiğini görüyoruz. Çünkü bir yeri eksik kalsın da daha sonra ekler yine satarım benzer ürünü (evet benim de aklımda aklınıza gelen marka var) gibi bir kaygıları yok. Cihazı televizyona bağlayarak internete erişebilirken biraz iri görünen Q klavyesiyle tüm metinleri girmek mümkün.

DX HD Medya Oynatıcısı DivX, H.264, WMV ve RMVB gibi çok kullanılan formatlara uyumlu olmasının yanı sıra evinizdeki şebeke üzerindeki uyumlu cihazlardan da yayın yapma olanağı sağlayan DLNA özelliğine sahip. Ayrıca MKV formatındaki filmler de oynatılabiliyor. Üç seçenek ile kullanıcıların beğenisine sunulan medya oynatıcıyı hiç hafızası olmadan, 1 ya da 2 TBile satın almak mümkün.Cihazlarına oldukça güvendiklerini ortaya koyan Iomega Başkanı Jonathan Huberman, “Iomega’nın yeni ScreenPlay DX ürünlerinden birini denedikten sonra dijital eğlence için bir daha bilgisayara geri dönmeyeceksiniz” dedi.Iomega ScreenPlay DX HD Medya Oynatıcısı'nın özellikleriYouTube ve Flickr gibi internet sitelerinin de her türlü içeriğine erişmesini sağlayan medya oynatıcı, içinde bulunan internet tarayıcı ile tüm sitelerdeki içeriği özgürce görüntülemenize imkan sağlıyor.Iomega ScreenPlay DX HD Medya Player modelleri, televizyonu HDMI kablosu ya da kompozit video ve optik ses çıkış kabloları ile bağlanabiliyor. Kullanıcılar, ev şebekeleri üzerinde yer alan tüm bilgisayarları da cihaza bağlayarak, tüm video, fotoğraf ve müzik dosyalarınızı tek bir yerde tutabiliyor ve erişebiliyorlar.Şu anda sadece uluslararası pazarda bulunan Iomega ScreenPlay DX HD Media Player dünya çapında 1TB kapasiteli model 199 avro, 2TB kapasiteli model 239 avrodan satışta. Dahili hafızası bulunmayan Iomega ScreenPlay TV Link DX HD Media Player da 129 avro fiyatla dünya çapında satışa sunuldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun