Donanim 03 NİSAN 2012 / 17:35

Iomega'dan KOBİ'lere yönelik bağımsız gözetleme çözümü

Iomega, MindTree SecureMind yazılımıyla Iomega StorCenter cihazları kullanan küçük ve orta ölçekli işletmelere, uzak ofislere ve dağınık coğrafyalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik olarak yerel dijital gözetleme kameraları ve kayıtların yönetimi gelişmiş özellikler sunarken, Iomega masaüstü StorCenter ağ depolama cihazını da pazara sürüyor. Iomega’nın kanal ortakları, MindTree SecureMind video yönetim yazılımını Iomega’nın kapsamlı StorCenter ağ depolama ürünleri ile birlikte doğrudan Iomega’dan satın alarak, kameralı gözetleme sistemleri için kayıtların, görüntülerin yönetilmesi ve görüntülere erişime yönelik komple bir çözüm oluşturabilecekler. Iomega ve MindTree’nin işbirliğinden doğan çözüm, KOBİ’ler ve dağınık coğrafyalarda faaliyet gösteren işletme ortamlarındaki maksimum 48 adet kameradan oluşan bağımsız gözetleme uygulamalarına hitap edecek.

MindTree SecureMind uygulaması ek bir ücreti olmaksızın Iomega StorCenter ağ depolama ürünleri ile tek kameralı gözetleme sistemi için komple özellikli uygulama olarak satılmaya başlanırken, bu durum kullanıcıların kameralı gözetleme ortamı kurmalarına olanak tanıyor. Bunun yanı sıra Iomega ve MindTree kombinasyonunun sunduğu tüm özelliklerden yararlanmalarına olanak sağladığı gibi  kullanıcılar, ek kamera ya da kanal için lisans satın alma seçeneğine de sahip olacak. Kullanıcılar bu şekilde sistemlerini Iomega’nın StorCenter ağ depolama modelleri ile maksimum kapasiteye kadar çıkarabilecekler.

Görüntü kayıpları tespit edilebiliyor

Yeni Iomega StorCenter px4-300d Sunucu Sınıfı Serisi dört sürücülü masaüstü Iomega StorCenter px4-300d cihazıyla iki adet 1TB sunucu sınıfı sürücüyü ve SecureMind lisanslı sekiz kamerayı bir araya getiriyor. Bu esnek ağ depolama ve gözetleme biriminin kapasitesi ek sabit disk sürücüleri ya da ek kamera kanalları için lisanslarla genişletilebiliyor. Bunun yanı sıra görüntü kayıpları ve görüntülerle oynanması durumlarını tespit edilebilirken,  kullanıcılar web tarayıcı kullanarak istedikleri yerden görüntüleri canlı olarak takip edebiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun