Donanim 20 ŞUBAT 2012 / 11:42

Iomega’nın yeni ağ depolama çözümü Mart’ta Türkiye’de

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için yenilikçi veri depolama çözümleri sunan Iomega yaptığı açıklamada, gelişmiş, iki yuvalı masaüstü ağ depolama cihazı olan yeni Iomega StorCenter ix2’i pazara sunacağını duyurdu.Birden çok konfigürasyonla sunulan ve özellikle içerik paylaşımı ve veri korumaya yönelik olarak tasarlanan depolama aracı küçük işletmelere, iş gruplarına, uzak ofislere ve farklı coğrafyalarda ofisleri olan işletmelere yönelik bulut bilişim ve görüntülü gözetleme uygulamaları da sunuyor.

Kullanıcılar ayrıca Mozy, Amazon S3 ve EMC Atmos destekli bulut yedekleme hizmetlerinden dilediklerini kullanabiliyor ya da Iomega’nın Kişisel Bulut Teknolojisi’den yararlanabiliyor. Iomega’nın Kişisel Bulut Teknolojisi herhangi bir aylık ödeme ya da hizmet bedeli gerekmeksizin, veri paylaşımı ve koruma için benzersiz basitlik ve çok yönlülük veriyor.

Iomega Başkanı Jonathan Huberman yeni çözümle ilgili açıklamasında, “Iomega’da hedefimiz, işletme seviyesinde uygulamalara sahip ağ depolama çözümlerinin sunduğu özellikleri ve avantajları profesyonel hizmetler ve üretim sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere ve ayrıca da farklı coğrafi bölgelere dağılmış uzak ofisleri olan perakendecilik, bankacılık ve diğer dikey sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere sunmak” dedi.

Yeni StorCenter ix2 Ağ Depolama Çözümünün Kurulumu ve Özellikleri

Ticari dosyaların merkezi depolaması ve yedeklemesi için bir dizi gelişmiş özellik ve işlev ile tasarlanan kompakt, iki sürücülü StorCenter ix2, cihazı birkaç dakika içinde çalıştıracak indirilebilir yazılımlı, CD’siz bir kurulum süreci kullanıyor. 17 dili destekleyen Web arayüzü ile StorCenter ix2 NAS, sektörün öncü EMC LifeLine yazılımını ve EMC’nin normalde büyük işletmelere yönelik olarak sunduğu veri depolama teknolojilerini barındıran Linux işletim ortamını kullanıyor.

Konfigürasyona bağlı olarak- kısmen ya da tamamen doldurulmuş- StorCenter ix2 bir dizi veri depolama ve koruma özelllikleri ile sunuyor. Bu özellikler:

• Tamamen doldurulmuş iki sürücülü konfigürasyonlu RAID 1 (ikizlenmiş) veri koruma.

• İş sürekliliği ve felaket kurtarma için kullanıcı tarafından değiştirilebilen sabit sürücüler.

• PC ve Mac bilgisayarlara basit yedekleme için Iomega QuikProtect’in otomatik kurulumu.

• Dünyanın neresinde olunursa olunsun kullanıcıların verilerini en ekonomik şekilde koruması, paylaşması ve bu verilere erişmesi için Iomega Kişisel Bulut (Internet bağlantısı gerektirir).

• Görüntülü gözetleme IP kamera desteği (Ayrıntılar için aşağıya bakın.)

• iOS cihazları için Iomega Bağlantısı verilere iPhone ve iPad ile bağlanmayı sağlıyor.

• Sanal masaüstü kurulumları için lisanslı VMware ve XenServer.

• İki Iomega StorCenter birimi ile cihazdan cihaza veri kopyalama için kolay kurulum.

• Harici USB sabit sürücü bağlantısı ile veri depolama kapasitesinin artırılması.

• Apple Mac yedekleme ile birlikte kullanılabilen Native Time Machine desteği.

• iSCSI hedefi en etkin veri depolama kapasite kullanımı için öbek-seviyesinde erişim.

• Dosya kotaları, Windows Aktif Dizin Hizmetleri ve daha fazlası.

Yaklaşık 200 dolardan satılması bekleniyor

Tüm yeni Iomega StorCenter ix2 Ağ Depolama modellerinin Mart 2012 itibariyle tüm dünyada satışa sunulması planlanıyor. Modellerin satış fiyatı dahili sabit sürücüsü olmayan disksiz modeller için 199.99 dolardan başlayacak.

Iomega’nın tüm StorCenter ağ depolama modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve satış fiyatlarına www.iomega.com adresinden ulaşılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun