Donanim 01 ARALIK 2010 / 09:26

Interpol de Julian Assange’ın peşine düştü

WikiLeaks kurucusu Julian Assange için Interpol tarafından da tutuklama emri çıkarıldı.

WikiLeaks kurucusu Julian Assange için Interpol tarafından da tutuklama emri çıkarıldı.


İsveç’te halen tecavüz ve cinsel taciz soruşturması kapsamında aranan WikiLeaks kurucusu Julian Assange için Interpol tarafından kırmızı bültenle tutuklama emri çıkarıldı.

ABD’nin terör listesine girmesi talep edilen Assange’ın başı belli ki bir süre daha derde girecek. İki kadının taciz ve tecavüz şikayeti üzerine İsveç’te hakkında tutuklama kararı çıkan Assange, şimdi de Interpol’ün kara listesine girdi. Interpol’ün hakkında kırmızı bülten çıkardığı Assange, cinsel suç kategorisinde listeye alındı.

Taciz ve tecavüz iddialarını şiddetle reddeden Assange, Ağustos’ta yaptığı İsveç ziyareti sırasında küçük bir kaçamak yaptığını ve korunmadan ilişkiye girdiğini itiraf etmişti.

Şu an için Assange'in nerede olduğunu bilen yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun