Donanim 12 KASIM 2008 / 09:28

İnternetler kesikti çalışamadım hocam!

Bu haftaki konumuz başlıktan da anlayacağınız üzere internet erişim sıkıntısıyla ilgili.

Bu haftaki konumuz başlıktan da anlayacağınız üzere internet erişim sıkıntısıyla ilgili.

Bize İstanbul’dan yazan ve iletişim sektöründe çalışan bir okurumuzun şikâyeti, internet erişim hizmeti aldığı servis sağlayıcının sorunlarına yeterince ilgi göstermemesi olarak özetlenebilir.


Okurumuzun şikâyetini ilk okuduğumda çok hassas ve biraz fazla ilgi isteyen bir kullanıcıyla karşı karşıya olduğumu düşündüm. Okuyucumuz evinde Doğan Telekom’un Smile ADLS hizmetini kullanıyor.


Erişiminin kesilmesi üzerine şirketin “gülümseten hatlar” olarak bilinen çağrı merkezini arayan okuyucumuz, sonrasında çeşitli kereler teknik destek almasına rağmen sorunu çözülmüyor. Erişim anlaşmasını kablosuz modemle yaptığını da belirten okuyucumuz evinde kablosuz interneti de hiçbir zaman kullanamadığını iddia ediyor.


Biz de bu şikâyeti hemen Doğan Telekom’a ilettik. Şirket yetkilileri derhal konuyla ilgilendiler ve bir günde okuyucumuzun tüm sorunları çözülüverdi.


Keşke sorunları gazeteciler ilettiğinde değil de müşteriler ilettiğinde bu kadar hızlı çözebilsek. Sanırım ancak o zaman “gülümseyen müşteriler” yaratabiliriz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun