Donanim 06 AĞUSTOS 2009 / 07:59

İnternetkolik diye kampa gönderildi, bir gün sonra ölü bulundu

Çin’de internet bağımlısı olduğu söylenen gençleri tedavi etmek amacıyla kurulan kamplardan birine gönderilen 15 yaşındaki Çinli genç bir gün sonra ölü bulundu.

Çin’de internet bağımlısı olduğu söylenen gençleri tedavi etmek amacıyla kurulan kamplardan birine gönderilen 15 yaşındaki Çinli genç bir gün sonra ölü bulundu.


Deng Senshan adlı 15 yaşındaki Çinli, ailesi tarafından İnternet bağımlılığının giderilmesi için Qihang Tedavi ve Eğitim Kampı'na gönderdilmişti. Senshan, gönderildikten bir gün sonra hayatını kaybetti. Deng'in babası oğlunun kampa katıldıktan hemen sonra hücreye atıldığını daha sonra yavaş koştuğu için öldüresiye dövüldüğünü iddia ediyor.

Bu kamplara aileleri tarafından gönderilen küçük yaşlardaki çocuklar, askeri disiplin içinde eğitim ve tedavi gördükleri söyleniyor. Geçtiğimiz hafta dünya basınında bu kamplarda elektrik şoku da kullanıldığına dair haberler çıkmış, Çin hükümeti bu uygulamayı yasaklayacağını açıklamıştı.

Ölüm haberini aldıktan sonra kampın bulunduğu kentteki hastanede oğlunun bedenini bulan baba polise şikayette bulunurken, kamp yetkilileri Deng'in babasının iddialarını reddediyor, Deng'in çok yüksek ateşten öldüğünü savunuyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun