Donanim 05 NİSAN 2012 / 15:12

İnteraktif ayna hayal olmaktan çıktı

İnteraktif ayna satışa sunuldu bile

Sabah ayna karşısında dişlerinizi fırçalarken kendinizi izlemek dışında haberleri okuyabileceğiniz, videolar seyredebileceğiniz bir ayna "sadece bilimkurgu filmlerinde mümkün olabilir" diyorsanız bunu tekrar düşünmeniz gerekiyor. Zira Hong Konglu bir şirket bu sihirli aynayı satışa sundu bile. Standart bir ayna boyutlarında tasarlanan “Cybertecture Mirror”, sahip olduğu WiFi ve LAN bağlantı seçenekleriyle birlikte kullanıcıların sosyal medya üzerinde gezebilmesine imkan tanıdığı gibi yanı sıra hava durumu, haberler gibi verilere de erişme olanağı sunuyor. Kendine has işletim sistemi olan ayna, yüklenebilen uygulamalarla birlikte neredeyse bir akıllı televizyona dönüşüyor. Su geçirmez ve buğulanmayan yapısıyla dokunmatik ekranı rahatlıkla kullanabilme özgürlüğü sunuyor.

Kullanıcılar iPhone ile de etkileşim kurabilen ayna sayesinde iPhone uygulamalarını da ayna üzerinde görebiliyorlar. Örneğin, normal bir ayna karşısında spor yaparken sadece hareketleri düzgün yapıp yapmadığınızı kontrol edebilirken, bu aynayla birlikte ne kadar kalori yaktığınızı, set sürelerinizi ve sayılarınızı takip edebiliyorsunuz.

Akıllı televizyon, dokunmatik ekran ve biraz da Kinect teknolojisini harmanlayınca ürünün ucuz olmasını beklemek biraz hayalcilik gibi kalıyor. 7700 dolar fiyatla satışa sunulan ayna biraz yüksek gelir düzeylilere hitap etse de, üretici firmanın yayınladığı fotoğraflara bakacak olursak ayna sadece banyo ile sınırlı kalacak gibi durmuyor.Ayna hakkında daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

Cybertecture Mirror ile ilgili bir tanıtım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TP64GolT-UU[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun