Donanim 16 MAYIS 2012 / 12:04

Intel yeni nesil işlemcilerini pazara sundu

Intel, görsellikte ve bilgi işlem performasında artışlar sağlayan 3. Nesil Intel Core işlemci ailesini oyun severlerin, medya meraklılarının ve temel kullanıcıların beğenisine sundu. 22 nanometre boyutundaki dört çekirdekli işlemciler, yeni grafik mimarisiyle görsel performansı arttırmayı vadediyor.Yeni işlemci ailesi dahili görsel performansı sayesinde bilgisayar üzerinde multimedya dosyalarını düzenlenmek, internette gezmek ve oyun oynamayı daha verimli hale getiriyor. Bunun yanı sıra yüzde 20'ye varan mikroişlemci performans iyileştirmeleri sayesinde yongalara gelen ve giden veri akıl hızını arttırıyor. Transistörlerinin üç boyutu sayesinde yeni işlemcilerin performansı artarken, kullanıcılara enerjiden tasarruf imkanı da sunuyor.

Önceki nesil işlemciye kıyasla iki kat daha verimli 3D grafik performansı sunan HD Graphics 4000 ekran kartı, kullanıcıların oyunları daha sağlıklı bir şekilde oynamalarına olanak sunuyor. Yeni ekran kartı Microsoft DirectX 11, OpenGL 3.1 ve OpenCL 1.1’i destekliyor.

Yeni nesil işlemciler kişisel bilgi ve kimlikleri koruma konusunda da kullanıcılara bir takım yenilikler sunuyor. Secure Key özelliği sayesinde rastlantısal sayılar üreterek şifreleme algoritmalarını güçlendirirken, OS Guard özelliğiyle kullanıcılara sistemlerini uzaktan gelecek saldırılara karşı daha iyi koruma imkanı tanıyor. Bunun yanı sıra işlemci ile bütünleşik 7 Serisi Platform Controller Hub ve PCI Express 3.0 ile birleştirilebilen USB 3.0 ile daha hızlı veri aktarım hızı sunan yeni işlemci serisi, kullanıcılara kesintileri en aza indirmeyi vaadediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun