Donanim 22 NİSAN 2011 / 17:39

Intel ve Micron bellek üretecek

Micron ve Intel ortaklaşa kurdukları fabrikada NAND flash üretimine hazırlanıyor.Bellek çipi üretiminin dev ismi Micron ve Intel, 3 milyar dolarlık yatırımla Singapur’da kurdukları fabrikada ‘solid state’ sürücüler ve USB belleklerde kullanılan NAND flash çiplerinin üretimine başlayacak.

Küresel kriz nedeniyle erteledikleri planlarını 2010 yılında uygulamaya koyan ortaklar projeyi beklenenden 1 ay önce tamamladı. Planlanan iş sürecine göre fabrikada ilk başta haftada birkaç bir ‘wafer’ üretim yapılacak. 1 veya 2 yıl içerisinde ise üretimin 25 bin ‘wafer’a kadar çıkması bekleniyor.

Intel’in yüzde 18, Micron’un ise yüzde 82 oranında katılacağı üretim sayesinde ortaklar, mobil cihazlar için pazarın ihtiyaç duyduğu flash bellek çiplerinin sağlayıcısı olmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun