Donanim 13 EKİM 2010 / 13:59

Intel tabletler karşısında sızlanıyor

Tabletlere olan ilgi Intel’in PC pazarındaki yonga satışlarını ciddi ölçüde etkiledi.

Tabletlere olan ilgi Intel’in PC pazarındaki yonga satışlarını ciddi ölçüde etkiledi.


Intel CEO’su Paul Otellini tablet fırtınasının PC pazarını her anlamda etkilediğini belirtirken, Intel’in bu durum karşısında zorlandığını itiraf etti.

Yeni oluşan tablet bilgisayar kategorisine Intel’in ne şekilde cevap vereceğinin merak edildiğine değinen Otellini, Apple’ı iPad’le gelen başarısı üzerine övmeyi ihmal etmedi. Mevcut bir kategoriyi yeniden yaratmakla Apple’ın mükemmel bir iş çıkardığına değinen Otellini, tablet bilgisayarların PC satışlarını büyük ölçüde etkilemeye devam edeceği yorumunu yaptı.

İnsanların PC’lerini güncellemek yerine hali hazırda fazlasıyla talep edilen tablet bilgisayarlara yöneleceğini düşünen Otellini, Intel’in bu yeni dalgaya uyum sağlayacağı ve bu kategoriyi de kazanacağını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun