Donanim 13 EYLÜL 2013 / 16:30

Intel Core işlemci ailesinin en ince üyesi piyasaya çıktı

Sony Intel Core İşlemci ailesi’nin en ince Windows Tablet PC’si VAIO Tap11’i piyasaya sunuyor.
Geleneksel bir dizüstü bilgisayar kullanımı sağlayan ürün klavyesiz 9,9 mm kalınlığında. Kılıf şeklindeki klavyesiyle birlikte kullanılabilen dengeli ve simetrik minimalist formu akıllı telefonu XperiaTM Z’deki tasarım felsefesini yansıtıyor.

Kablosuz bağlantı üzerinden kullanılabilen, touchpad’e sahip bir aralıklı manyetik klavye/kılıfı var. Manyetik klavye kullanılmadığında ekrana kolaylıkla takılabilmesi sayesinde de ekran için koruyucu kılıf işlevi görüyor.
VAIO’ya Özel uygulamalar
Inspiration Suite yüklü olarak sunuluyor hareket halindeyken kapsamlı notlar alabilmesini sağlıyor. CamScanner, VAIO Paper ve VAIO Clip uygulamaları bulunuyor. Kullanıcılar CamScanner üzerinde çekilip düzeltilen görüntüleri alarak VAIO Clip ile görüntünün konusunu çıkartabiliyorlar ardından da dijitalleştirici stylus ile VAIO Paper üzerinde görüntülerinin tepesine notlarını yazabiliyorlar.
Kağıt kalem hissini koruyor
Bu sayede, kullanıcılar kağıt üzerinde kalemle yazı yazmak veya çizim yapmak ile aynı deneyimi ve daha fazlasını elde edebiliyorlar. Biri düşük sürtünme direnci için sert uç diğeri ise kağıt üzerine yazı yazmayı taklit etmek için yumuşak uç olmak üzere iki farklı kalem ucu veriliyor. Böylece, kullanıcının panel üzerine çizdiği her şeyin ekranda da doğru ve direkt olarak taklit edilebilmesi de güvence altına alınıyor.
Tablette yüksek görüntü ve ses kalitesi
OptiContrast panelin yansımayı azaltarak daha iyi görüntüler sunuyor.
Mobil için TRILUMINOSEkran ile donatılması geniş bir renk aralığı kazandırıyor.
ClearAudio+TM modu sayesinde,dinamik baslar ve muazzam tizler sunacak güç ile geliyor. Tek bir basit işlem ile, kullanıcılar istedikleri netlik ve derinlik düzeylerinde dinleyebiliyorlar.
Kişisel bilgisayardan tek farkı inceliği değil
Rapid Wake + Eco fonksiyonu bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlarken uyku modunda da VAIO’nuzun pil ömrünü daha da uzatıyor. Kullanıcının daha önce kişisel bilgisayarı üzerinde gerçekleştirdiği görevlere çabucak geri dönebilmesi için tek yapması gereken haftasonu veya hafta tatilleri sona erdiğinde dizüstü bilgisayarlarının klavyesini/kılıfını çıkarmak.
Yeni çok yönlü VAIO Tap 11 Eylül 2013’ten itibaren öncelikle Asya Pasifik bölgesinde temin edilebilecek.
ETİKETLER : vaio tap11
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun