Donanım 23 MART 2016 / 14:37

Intel, 14 nanometrede "tik tak" stratejisini bitiriyor

Intel'in yıllardır sürdürmekte olduğu "mimari - küçültme" stratejisi, 14 nanometre değişikliğe uğruyor.

Intel'in piyasaya her sene farklı bir işlemci serisiyle çıktığını artık herkes biliyor. İşlemcilerinin mimarisini 2 senede bir değiştiren Intel, aralardaki yıllarda da üretim teknolojisini küçültüyordu. Günümüz Intel işlemcileri 14 nanometre teknolojisiyle üretiliyor.

Intel'in "tik tak" adını verdiği mimari değiştirme - üretimi küçültme - mimari değiştirme... olarak devam eden stratejisi, şu an kullanılmakta olan 14 nanometre teknolojileriyle değişikliğe uğruyor. Şirketin bi sonraki ürün ailesi Kaby Lake'in 14 nanometre teknolojisiyle üretilecekken, şirketin strateji döngüsünün "üretimi küçültme - mimari değiştirme - optimizasyon" olarak belirlendiği söyleniyor.

Şirketin 10 nanometreye geçişi 2017'de gerçekleştireceği söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun