Donanim 26 OCAK 2010 / 08:28

İngilizler mobil internete soğuk bakıyor

İngilizlerin zor olduğu gerekçesiyle telefonları üzerinden internete girmeyi tercih etmediği ortaya çıktı.

İngilizlerin zor olduğu gerekçesiyle telefonları üzerinden internete girmeyi tercih etmediği ortaya çıktı.


 

Yapılan çalışmalara göre, dokuz aydan fazla zamandır İngilizlerin çoğu cep telefonlarında internete bağlanmıyor. Dahası, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 40'ı telefonları üzerinden hiç internete girmemiş ya da denemek için bir kere girmiş.

Essential Research şirketinin cep telefonuna sahip 2 bin kullanıcıyla gerçekleştirdiği ve 2009 yılının ilk altı ayını kapsayan çalışmada İngiliz cep telefonu kullanıcılarının yüzde 60'ı internet bağlantılı bir telefona sahip olmadığını, üçte birinden daha azı ise internet bağlantılı telefonlarla ilgili olduğunu belirtmiş. Akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 31'i telefonlarını internete bağlanmak için kullanmadıklarını, yüzde 8'i ise telefonları üzerinden internete girdiğini ancak bu alışkanlığı gelecekte sürdürmeyeceğini söylemiş. Yüzde 24'ü de haftada bir kereden az olmak üzere, cep telefonları üzerinden internete girdiğini açıklamış.

Bunun yanı sıra araştırma, katılımcılarının pek çoğunun telefonları üzerinden internete girmeye çalıştığını, ancak bunu çok zor buldukları için başarısız olduklarını gösteriyor.

Katılımcılardan telefon üzerinden internete girenler ise interneti anlık mesaj ve sosyal ağlara bağlanmak amaçlı kullanıyormuş.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun