Donanim 26 OCAK 2009 / 07:18

İngiliz halkı milletvekilleriyle bu sitede Tweet'leyecek

Twitter'in hayata geçirdiği TweetMinster servisiyle İngiltere’de İngiliz parlamentosunun üyeleriyle iletişim kurmanın kolaylaşması hedefleniyor.

Twitter'in hayata geçirdiği TweetMinster servisiyle İngiltere’de İngiliz parlamentosunun üyeleriyle iletişim kurmanın kolaylaşması hedefleniyor.


Mikroblog hizmeti Twitter, hızlı ve sık güncellenmesi sayesinde güncel haberlerin dinamik bir kaynağı haline geldi. Hızla gelişen Twitter, servislerini de bir bir duyuruyor. Geçtiğimiz günlerde Twitternews servisini duyuran Twitter, bu kez de TweetMinster servisini lanse etti.

İngiltere’de faaliyete geçen servisle, İngiliz parlamentosunun üyeleriyle iletişim kurmanın kolaylaşması hedefleniyor. Servis aynı zamanda parlamento üyelerini halkla daha fazla bağ ve interaktif iletişim kurmak için cesaretlendirmeyi hedefliyor.Parlamentoda Twitter’i kullanan önemli sayıda siyasetçinin olduğu belirtiliyor. Sitede bu siyasetçiler listelenebiliyor ve iletişim kurulabiliyor.

Twitter ücretsiz bir mikro bloglama ve sosyal ağ servisi ve kullanıcıların tweet adı verilen 140 karakterden az mesaj gönderebilmelerini, başkalarının gönderdikleri mesajları okuyabilmelerini sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun