Donanim 22 EYLÜL 2010 / 07:59

Inception video oyunu oluyor

Chistopher Nolan, filmde aktaramadıklarını video oyununda aktarmayı planlıyor.

Chistopher Nolan, filmde aktaramadıklarını video oyununda aktarmayı planlıyor.


The Dark Knight ve Memento gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Christopher Nolan, 2010 yılının en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen, hatta The Matrix serisi ile karşılaştırılan Inception (Başlangıç) filminin video oyununu yapmaya hazırlanıyor.

Dünya çapında 750 milyon dolarlık hasılat elde eden filmin video oyuna uyarlanma fikri tamamen Nolan'a ait. Ünlü yönetmene göre filmde oluşturulan dünyada yaşananlar bir film içinde sınırlı şekilde gösterilebiliyor. Ancak Nolan, aynı dünyanın içinde bulunulan bir video oyun olursa çok daha yaratıcı fikirlerin görselleştirilmesi de mümkün olacak.

Filmin geçtiği ortam ve benzer sahneler gibi film müzikleri de oyunda kullanılacak. Ancak ünlü yönetmen oyunun bir iki yıl içinde ancak hazırlanabileceğini de sözlerine ekliyor.

Christopher Nolan şu anda üçüncü Batman filmi için yönetmen koltuğunda oturuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun