Donanim 30 EYLÜL 2010 / 14:22

Inception filminin sonunu Michael Caine açıkladı

Şimdiden belirtelim filmle ilgili ipuçları duymak istemeyenlere haberimizi önermiyoruz.

Şimdiden belirtelim filmle ilgili ipuçları duymak istemeyenlere haberimizi önermiyoruz.


Bu yılın en çok ses getiren filmlerinden biri olan Inception (Başlangıç) filmini izleyenler büyük bir heyecan yaşadı. Christopher Nolan'ın yönettiği filmde aynı rüya içinde bilinçle hareket edebilen bir ekibin macerasını izlemiştik. (Filmle ilgili ipucu almak istemeyenlerin burada okumayı bırakmaları gerekiyor. Bu son uyarıydı.)

Filmin sonunda Leonardo DiCaprio'nun canlandırdığı Cobb, rüyada olup olmadığını anlamak için kendine has gümüş topacını çeviriyor. Eğer topaç düşerse gerçek dünyaya dönmüş olacağını anlayacak olan Cobb, topaç düşmeden çocuklarının yanına gidiyor ve film sona eriyordu.

Filmde Profesör Miles'ı canlandıran iki Oscar ödüllü Michael Caine, filmin sonuyla ilgili görüşünü bildirdi. Caine'e göre, Christopher Nolan filmin sonunda kahramanı gerçeğe döndürdü. Yani Cobb rüyada kısılıp kalmadı.

Birçok film eleştirmenine göre filmin sonunun ne olduğunun artık bir önemi bulunmuyor. Çünkü Inception'da anlatılmak istenen oldukça iyi veriliyor. Eğer ana karakter rüyada kalırsa film bir seriye dönüşerek uzayabilir, eğer gerçeğe döndüyse mutlu sonla bitebilir. Film nasıl biterse bitsin kurguda bir sorun bulunmuyor. Christopher Nolan her iki seçeneği de izleyicilere düşündürmeyi istediği tahmin ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun