Donanim 13 HAZİRAN 2011 / 18:15

İnceleme: Asus WL-330N3G Travel Router

Evde ve ofisteyken, hatta çok uzaktayken bile her zaman yanınızda bulunması gereken nadir ürünlerden biri. Kasa içinde anakart ve ekran kartı, kasa dışında ise taşınabilir bilgisayarları ile yakından tanıdığımız Asus arada ilginç ürünlere de imza atıyor. WL-330N3G Travel Router de bunlardan biri.

WL-330N3G, özellikle 3G’nin kapsama alanına giren kullanıcılarda gelişen ‘taşınabilir internet’ anlayışını bir adım öteye götüren bir cihaz olarak ön plana çıkıyor. Ürün sayesinde operatör üzerinden aldığınız internet hizmetini kablosuz olarak bulunduğunuz mekana yayabiliyor, kablolu modeminize kablosuz özelliği kazandırabiliyor, bilgisayarınıza kablo ile gelen bağlantıyı kablosuz olarak paylaşabiliyorsunuz.

3G her zaman yanınızda

Kibrit kutusundan biraz daha büyük olan WL-330N3G, beraberinde bilgisayar bağlantısı için bir USB kablo (Y kablo), küçük ve hafif bir adaptör ve incecik bir Ethernet kablosu geliyor. Bilgisayar üzerinden aldığı elektrikle çalışabilen cihazı harici olarak kullanmak için adaptörü de yanınızda taşımanız gerekiyor.

802.11 b/g/n protokolünü destekleyen bir Wi-Fi erişim noktası olma özelliğini taşıyan ürün, saniyede 150 Mb (teorik) kablosuz veri aktarma hızı sunuyor. Pratik olarak evdeki modeminizden daha yavaş olmadığını söylemek daha doğru olur.

Cihazın üzerinde bulunan USB portu ise şimdiki modemlerde bulunan veri paylaşım özelliğini getiriyor. Buraya taktığınız herhangi bir USB belleğin içeriğini tüm ağ ile paylaşabilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca cihazın üzerinde anlık bağlantı bilgileri de bulunuyor.

WL-330N3G Travel Router'ın son kullanıcı fiyatı yaklaşık olarak 70 dolar. İlk bakışta fiyat yüksek gibi gelse de sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir erişim noktası için hiç de fena değil.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun