Donanim 28 AĞUSTOS 2008 / 10:56

İletişimi yeniden keşfedin

Samsung'un yeni cep telefonları i900 Omnia ve i-8510 Innov8 iş uygulamaları ve çokluortam özellikleriyle, geniş kullanıcı kitlesine göz kırpıyor.

Samsung'un yeni cep telefonları i900 Omnia ve i-8510 Innov8 iş uygulamaları ve çokluortam özellikleriyle, geniş kullanıcı kitlesine göz kırpıyor.


Microsoft Outlook, PowerPoint, Excel ve Word gibi ofis uygulamalarının yanı sıra çokluortam ve eğlence özelliklerini birarada sunan i900 Omnia, bu sayede geniş yelpazede kullanıcı grubuna hitap ediyor. Dokunmatik arayüze sahip telefon, Windows Mobile 6.1 Professional işletim sistemini kullanıyor. Omnia, Microsoft Office dosyalarına erişiminin yanı sıra yeni dosya oluşturma ve düzenleme olanağı da sunuyor. Dizüstü bilgisayarlara benzer optik faresiyle ürün, kolay kullanım ve kontrol sağlıyor.


3.2 inçlik WQVGA LCD ekrana sahip Omnia, DivX, Xvid ve diğer video formatlarını destekleyen MultiCodec teknolojisiyle geliyor. MP3, farklı formatlardaki video ve fotoğraf dosyalarını destekleyen i900 Omnia ayrıca FM radyoya sahip. 5 Megapiksellik bir kamera bulunan telefon, yüz tanıma ve otomatik panoramik çekim gibi özellikleri içeriyor. Ürünün dahili hafızası ise 16 GB. Bu kapasite gerek duyulursa microSD kart ile genişletilebiliyor.


Samsung’un ilk 8MP kameralı telefonu i-8510 Innov8, gelişmiş kamera teknolojisi, ‘surround’ sesli sinematik videosu, mobil internet ve mobil oyun özellikleriyle dikkat çekiyor. Ürün, işletim sistemi olarak Symbian V9.3 kullanıyor. 2.8 inç 16 milyon renkli LCD ekrana sahip telefon, 8GB ya da 16GB dahili hafıza seçeneği sunuyor. Omnia’da olduğu gibi bu hafiza kapasiteleri artırılabiliyor. DivX, WMV, Real Player ve MPEG4 gibi video oynatıcı formatlarını destekleyen telefon, harici çift hoparlörü ve 3D surround ses sistemiyle geliyor.


İnternete erişimi pratik hale getiren iki telefonda da öne çıkan bir diğer özellik ise navigasyon ve Geo İzleme uygulamalarını barındıran GPS sistemi.


Dünya ile aynı anda Türkiye’de


Toplantıda yaptığı konuşmada Samsung markasının dünya pazarındaki yerine değinen Samsung Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selim Erbay, markanın konsolide edilmiş 100 milyar dolar ciro ile dünyanın en büyük üç tüketici markasından biri olduğunu kaydetti. Ürünler hakkında bilgi veren Erbay, çoklu fonksiyonlarda tatmin yaratacak bir teknoloji ile tüketici karşısına çıktıklarını kaydetti. Ürünlerin 3N uyumlu olduğunu belirten Erbay, 4N ve 5N için de çalışmalarınının sürdüğüne işaret etti. Dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye pazarına sunulan i900 Omnia ve i-8510 Innov8, Eylül ayından itibaren Türkçe dil desteğiyle ülkemizde satışa sunulacak. Toplantıda yapılan açıklamada i-8510 Innov8’in bin100-bin 200 YTL arası bir fiyatla tüketiciyle buluşacağı belirtildi. i900 Omnia’nın ise satış fiyatının bin YTL’nin altında olması bekleniyor.


Bilgi için: www.samsung.com.tr


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun