Donanim 22 ARALIK 2009 / 06:54

İletişim engelli iletişimciler

Geçtiğimiz hafta sektörümüz eşine az rastlanır iletişim sorunlarına sahne oldu.

Geçtiğimiz hafta sektörümüz eşine az rastlanır iletişim sorunlarına sahne oldu.

İletişim alanı son derece popüler, eğitim alsın almasın birçok üniversite mezununun cazip iş olanakları ya da ışıltılı dünyası nedeniyle tercih ettiği bir sektör. Peki, gerçekten bu dünyada her şey bu kadar ışıltılı mı? Yoksa karanlıklar prensi burada da çalışmalarını sürdürüyor mu?

Bu sorunun cevabı aşağıda vereceğim örneklerde gizli. Gelin birlikte isimler de vererek beyin jimnastiği yapalım. İlk örneğimizin aktörleri HP ve Nokia. HP, 14 Aralık'ta yeni yıl partisi yapacağını ilan ediyor ve basınla birlikte ilgili alanlara da davetini geçiyor ki dostlarımız bilir bu partiler HP'nin gelenekselleşen etkinliklerindendir. Ancak HP'nin "eski" ajansı bu partinin tarihinden birkaç gün önce bir başka parti alternatifi sunuyor sektöre. Nokia yılbaşı partisi! Alın size aynı gece patlatılan ve birini mutlaka kaçıracağınız etkinlikler silsilesi.

Bitmedi. Aynı hafta 17 Aralık akşamı BMD ve Epson işbirliğiyle basına özel bir film gösterimi ayarlanıyor, basına davet geçiliyor ve bu etkinlikten yine sadece 3 gün önce yani Pazartesi günü bir başka davet. Evet, aynı gece bu defa LG basına özel bir film gösterimi yapıyor. Hem de bu öyle özel bir gösterim ki her yayından sadece bir kişi, bir davetlisiyle gelebiliyor bu gösterime. Bitti mi, bitmedi, bitmez... Best Buy Cuma günü İzmir'de ilk mağazasını açıyor. Hayırlı olsun. Bu açılışa İstanbul basını da davetli. Harika. Etkinlik ne zaman? Cuma günü. Peki, İzmir'e ne zaman gidilecek? Perşembe akşamı! Neden ki İzmir uçakla 45 dakika bilemedin bir saat sürüyor, neden, neden, neden? Alın size iki tanesi mutlaka kaçırılacak üç etkinlik daha.

İşte dostlar, geçtiğimiz hafta yaşadığımız "iletişim kazaları". Bunları sektörümüzde sık sık yaşıyoruz aslında. Aynı gün ve aynı saate üç farklı basın toplantısı denk geldiği de oluyor. Ama hiç biri böyle son dakikada ve en önemlisi, insana bu işin içinde bir art niyet aratacak cinsten olmuyor. Ne diyelim tekrarlanmamasını dileyelim ve eski yılın son günlerini huzur içinde geçirelim.

Huzurlu bir hafta dileğiyle...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun