Donanim 16 EYLÜL 2010 / 07:55

IDEOS, akıllı telefonların aklını alacak

Huawei’den fiyat dengelerine meydan okuyan bir Android geliyor: IDEOS

Huawei’den fiyat dengelerine meydan okuyan bir Android geliyor: IDEOS


Huawei, "Froyo" olarak da bilinen Android 2.2’nin en son sürümü tarafından desteklenen akıllı telefonu IDEOS’u piyasaya sunuyor. IDEOS’u diğer akıllı telefonlardan ayıracak en önemli özelliği ise fiyatı. Akıllı telefon sunulacağı pazarların şartlarına göre 100-200 ABD doları arasında bir fiyata sahip olacak. Uygun fiyat avantajıyla dikkat çeken IDEOS; öncelikle Avrupa, Asya Pasifik ve Amerika’da çeşitli ülkelerde satışta olacak.

Yükleme hızlarını 7.2 Mb/saniyenin üzerine çıkaran, WCDMA + WiFi çift ağ desteği sunan IDEOS, internet erişimi için her yerde kullanıma hazır mobil geniş bant hizmetleri sağlıyor. Akıllı telefon aynı zamanda, bir WiFi router gibi tek seferde sekiz cihaza kadar destek veriyor.

Sarı, mavi ve mor renklerde satışa sunulan IDEOS; Android 2.2 ile hızın yanı sıra sesli arama, sesli navigasyon ve SD kart uygulamalarını çalıştırma imkanı sunuyor. Android Market’de mevcut olan 70 binden fazla uygulama ile IDEOS; çeşitli konulardaki uygulamaları kullanıcılarla buluşturuyor.

IDEOS'un ülkemizde ne zaman satışa çıkacacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.