Donanim 25 AĞUSTOS 2011 / 14:26

IBM çıtayı yükseltiyor

IBM X86 sunucuları şu ana kadar ulaşılan en yüksek karşılaştırmalı TPC-C performans puanını elde etti.IBM, x86 sunucularının TPC-C karşılaştırmalı değerlendirmesine göre bugüne kadarki en yüksek performans puanını elde ettiğini duyurdu. Unix, Linux, IBM i, Z/OS ve Windows sunucularında çalışan DB2 ilişkisel veritabanı yönetim sistemi üzerindeki iyileştirilmiş, tek raflı ve kümelenmemiş IBM System x sunucuları, dakikada üç milyonun üzerinde işlem gerçekleştirebiliyor. En yakın rakip sisteme göre, IBM System x sunucuları yüzde 66’lara varan daha yüksek performans avantajı sağlıyor.

Yapılan açıklamaya göre, IBM MAX5 on System x, bellekle işlemciyi ayrıştırarak tek bir sunucu için bellek kapasitesini yüzde 50 oranında artıran, bu sayede daha yüksek verimlilik ve dakika başına daha fazla işlem yapmayı sağlayan sektörde bu anlamdaki ilk teknoloji olma özelliği taşıyor.

Tüm kümelenmemiş sistemler için dakikada 3.014.684 işlem gerçekleştiren IBM System x3850 X5 sunucusu, “TPC-C En İyi 10” listesinde beşinci sıraya yerleşmiştir. Bu karşılaştırmalı değerlendirme, tıpkı siparişleri giren ve dağıtan, ödemeleri kaydeden, siparişlerin durumunu denetleyen ve depolardaki stok düzeyini takip eden bir toptancının sipariş girme işlemine benziyor. Elde edilen son sonuçlar, IBM teknolojisini tercih eden kullanıcıların daha fazla stok siparişinin girildiğini gözlemleyebildiklerini, stoklarını daha hızlı izleyebildiklerini, dağıtım ve teslimleri takip edebildiklerini gösteriyor.

IBM Türk Sistemler ve Teknoloji Grubu, System x Satış Müdürü Kadir Yılmaz konuyla ilgili olarak "IBM x86 teknolojisinde ciddi yatırımlarını sürdürüyor. Bu, inovasyon, ölçeklenebilirlik ve performans açısından sınırları zorlamaya devam ettiğimizin ve müşterilerimize önem verdiğimizin bir göstergesidir” diye konuştu.

IBM System x hakkında daha fazla bilgi için http://www-03.ibm.com/systems/x/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun