Donanim 13 NİSAN 2011 / 12:19

HTC Flyer Mayıs ayında satışa sunuluyor

HTC’nin 7 inç’lik tableti Mayıs ayı başında Avrupa’da satışa sunulacak.  

Akıllı telefon pazarında, özellikle Android işletim sistemli modelleriyle iyi bir yer edinen HTC’nin Flyer adlı ilk tablet bilgisayarının haberleri birkaç ay önce gelmişti. HTC şimdi de cihazın Avrupa’da 9 Mayıs günü satışa sunulacağını duyurdu.

1024 x 600 piksel çözünürlüğündeki 7 inç’lik ekranı ve 1,5 GHz’lik Qualcomm işlemcisiyle ön plana çıkan tablet, 1 GB bellek ve 32 GB depolama kapasitesiyle bir bilgisayardan çok da farklı değil.

Önde 1,3, arkada ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kamerası bulunan cihazda Bluetooth 3.0 ve kablosuz ağ bağlantısının dışında 3G modem, GPS, dijital pusula, ve hareket sensörü gibi eklentiler bulunuyor.

Verilen bilgilere göre 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olan Flyer tam şarj edildiğinde 4 saat video oynatabilecek. Android Gingerbread işletim sistemiyle satışa sunulacak ve Honeycomb güncellemesi sonradan yapılabilecek Flyer’ı beğenenlerin şu anda 669 euro’ya ön sipariş vermesi mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun