Donanim 18 EKİM 2010 / 11:55

HTC 'eşsiz' telefonunu piyasaya sürüyor

HTC Graita, Kasım'da Avrupa'da satışa sunuluyor. Ülkemizdeki durumu henüz belli değil.

HTC Graita, Kasım'da Avrupa'da satışa sunuluyor. Ülkemizdeki durumu henüz belli değil.


Akıllı telefon üreticilerinden HTC, Android tabanlı akıllı telefonlara bir yenisini ekledi. HTC Gratia ismi verilen telefonda ilk dikkat çeken sert kenarları ortadan kaldıran "wraparound" kapak. Bunun yanında kendinden odaklı 5 megapiksel kamera da Gratia'yı üst sınıf bir akıllı telefon yapıyor.

Telefon'da 600 MHz işlemci bulunuyor. Bunun yanında Android 2.2 işletim sistemi kullanan Graita, piliyle birlikte 115 gram ağırlığında. 3,2 inç dokunmatik ekrana sahip olan cihazda mikro-USB yuvası da bulunuyor.

Sosyal ağlara da yakın olan telefonda, Friend Stream seçeneğiyle kolay iletişim imkânı veriliyor. Bu uygulama sayesinde tüm sosyal ağ bağlantıları tek bir ekranda görüntülenebiliyor.

HTC Gratia, Avrupa pazarlarında cep telefonu operatörleri ve perakende satıcılar yoluyla Kasım 2010 itibariyle erişilebilir olacak. HTC Gratia'nın Türkiye pazarına giriş tarihi henüz açıklanmadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun