Donanım 27 NİSAN 2016 / 16:15

HP yeni ürünlerini Harvey Nichols ile şekillendiriyor

HP ve Harvey Nichols işbirliği, teknoloji ve modayı bir potada eritmeye hazırlanıyor.

Özel bir tasarıma sahip HP Premium serisi dizüstü bilgisayarları HP Spectre x360 ve Envy 13, 22 Nisan itibariyle Harvey Nichols’ta satışa çıktı. Ayrıca Haziran ayında piyasaya çıkması planlanan dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı HP Spectre 13’ün ön siparişleri alınmaya başlandı.

HP’nin bu yeni dizüstü bilgisayarı bir AAA pil kadar ince ve aynı zamanda sadece 1,1 kilogram ağırlığında. Haziran ayına kadar ön siparişi toplanacak ürünün satış fiyatı 6 bin 499 olarak belirlendi. İş dünyasındaki yaşanan paralel olarak da HP, kullanıcıların ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda cihazlar geliştirmeye gayret ediyor. 
 
HP’nin bu yaklaşımının bir yansıması da geçtiğimiz günlerde New York Times Uluslararası Luxury Konferansı'nda sergilendi. Dünyaca ünlü tasarımcılar Tord Boontje ve Jess Hannah imzasını taşıyan, 18 karat altın ve elmaslarla bezenmiş sınırlı sayıda üretilen lüks iki HP dizüstü bilgisayar HP tarafından etkinlikte tanıtıldı. Her bir tasarımcı tarafından geliştirilen sınırlı sayıdaki bilgisayar, Mayıs ayında yapılacak olan Cannes Film Festivali'nde açık artırmaya çıkarılacak ve elde edilecek gelir Nelson Mandela Vakfı'na bağışlanacak.

Konuyu değerlendiren HP MEMA bölgesi Kategori Müdürü Vishnu Taimni şöyle konuştu:

“Türkiye’de gerçekleştirilen bu işbirliği dünyaya örnek olacak bir işbirliği. Bilgisayar tarafından her ihtiyaca ve beğeniye uygun kişiselleştirilmiş ve güzel tasarımlı ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Maddelerin evrimi trendlere ilham vermeyi sürdürecek. Artık maddelerin birlikteliği ile ilgi çekici etkiler yaratabiliyoruz. Doğal ve teknolojik maddeler bir araya gelerek mükemmel bir görünümüm ortaya koyuyor. Maddelerin, renklerin ve detayların uyumu ile ortaya çıkan lüks ürünler spor başta olmak üzere birçok moda kategorisinde yer buluyor. Spectre Special Edition gibi ürünlerimiz ile dünyada oluşan bu yeni trende yön vermenin de ötesine geçerek yeni kategoriler yaratıyor, yeni teknolojiler keşfediyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun