Donanim 01 ARALIK 2011 / 11:33

HP yazıcılar siber saldırıyla alev topuna dönüşüyor

HP yazıcılar siber saldırıyla alev alıyor

Hewlett Packard’dan yapılan açıklamaya göre, saldırganların LaserJet yazıcılara internet üzerinden girerek alev almalarını sağlayabiliyor. Açığın giderilmesi için çalışmalar sürüyor.Birden bire internete bağlı yazıcınızdan gelen alevlerle karşılaşabilirsiniz. HP LaserJet yazıcı sahibiyseniz, saldırganların sizi tercih etmemesi için şu anda dua etmekten başka şansınız bulunmuyor.

Kaliforniya merkezli şirketin yaptığı açıklamada, önemli güvenlik açığının bulunduğu ve saldırganların bu açığı kullanarak yazıcının alev almasına sebep olacak kadar işlem yaptırabileceğine yer verildi.

Gerçi yapılan açıklamada, güvenlik duvarı olmadan internete bağlı olan bir yazıcıya saldırganlar sızmış olsa bile, aşırı ısınma nedeniyle yazıcının algılayıcılarının makineyi kapatacağı belirtiliyor.

Güvenlik açığının giderilmesi için yazılım çalışmalarının sürdürüldüğü bilgisi verildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun