Donanim 29 EKİM 2008 / 08:49

HP ProCurve Göcek’e yelken açıyor

Kablolu ve kablosuz iletişim ağları alanında ürün ve çözümler üreten HP ProCurve Networking, 6. Uluslararası Sonbahar Göcek Regatta Yelken Yarışı bünyesindeki bir koy içi yarışa sponsor oluyor.

Kablolu ve kablosuz iletişim ağları alanında ürün ve çözümler üreten HP ProCurve Networking, 6. Uluslararası Sonbahar Göcek Regatta Yelken Yarışı bünyesindeki bir koy içi yarışa sponsor oluyor.


11-14 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Sonbahar Göcek Regatta Yelken Yarışı’na 10’u aşkın ülkeden yaklaşık 30 tekne katılıyor. 250 yelkencinin kıyasıya mücadele edeceği yarış kapsamında 3’ü koyiçi (inshore), 1’i de açık deniz (offshore) olmak üzere toplam 4 yarış bulunuyor. Koyiçi yarışlardan biri olan HP ProCurve Cup da, 12 Kasım Çarşamba günü gerçekleştiriliyor. HP ProCurve Networking Grubu Ülke Müdürü Sami Arbak, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde yelken sporu ne yazık ki hak ettiği ilgiyi göremiyor. Oysa bu spor, iş dünyası ile taşıdığı benzerlikler bakımından hayli yararlı bir aktivite olma niteliği taşıyor. İş dünyası da, aynı bir okyanus gibi beklenmedik anda ters yöne esen rüzgarlarla hareketlenebiliyor. Ve şartlar ne olursa olsun, firmalar teknelerini güvenli limanlara ulaştırmak zorunda kalıyor. Bunların yanı sıra yelken, ekipteki koordinasyon ve iletişim becerilerini güçlendiriyor; kişilerin esneklik ve hızlı karar alabilme becerilerini geliştiriyor. Bu nedenle son 2 yıldır, iş ortaklarımızın da katıldığı yelken yarışları düzenliyoruz. Hem aramızdaki ilişkiyi sağlamlaştırmak hem de yelken sporuna destek vermek amacıyla sürdürdüğümüz bu çabamızı, HP ProCurve Cup ile şimdi bir adım öteye taşıyoruz.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun