Donanim 04 ARALIK 2012 / 14:22

HP orta ölçekteki kurumlara bulutu getiriyor

HP orta ölçekteki kurumlara bulutu getiriyor

Şirket, 3PAR ile elde ettiği depolama çözümlerini bir platformda buluşturarak, depolama alanında son on yılın en önemli duyurusunu yaptığını açıkladı. HP Discover 2012’den öne yaptığı açıklamayla depolama alanında yeni bir çağa girildiğini duyurdu. Dell ile önemli bir mücadeleye girerek satın aldığı 3PAR’ın ürünlerini donanımlarına entegre eden HP, HP 3PAR StoreServ Storage, HP StoreAll Storage ve HP StoreOnce Backup hakkında bilgiler verdi.

Kurumların yalnızca, sanallaştırma, bulut bilişim ve büyük veri konusunda sorun yaşamadığına dikkat çeken HP Depolama Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Scott, “Polymorphic simplicity” –her yapıya uyum sağlayabilen sadelik- ile kullanıcılara ulaşmak istediğini dile getirdi.HP’nin artık çıtayı yükselttiğini söyleyen Scott, “3PAR ürünlerini uygun fiyatlarla Tier 1 kalitesini de yanımıza alarak orta ölçekteki şirketlere sunuyoruz. Bilinen depolama sağlayıcıları, şirketlerin iş gücüne cevap verecek, onlara yardımcı olacak kadar yenilikçi hizmetler sunmuyor” açıklamasında bulundu.

Şirketin verdiği bilgilere göre, depolama sonrasında yapılan aramalar, geleneksel aramalara göre 100 bin kat daha hızlı gerçekleşiyor. “Express Query” adı verilen bu çözüm, SQL veritabanı kullanmıyor. Daha özelleştirilmiş bir veritabanı ve indeksleme yeteneğine sahip olduğu için –sunumda EMC ile karşılaştırıldı- 100 bin kat daha hızlı sonuç veriyor.3PAR çözümleri, yapılandırılmamış verilerin depolama ve sonrasında anlamlandırılması için kullanılabilmesi için özel çözümler sunuyor. Bu –aslında pahalı olması beklenen- çözümler, uygun fiyatlarla orta ölçekteki şirketlerin beğenisine sunularak, şirketlerin sosyal medya ya da diğer yollarla elde ettiği verilerin kullanılmasını sağlıyor. Hem orta ölçekteki şirketlerin büyük veri ve bulut çözümlerine yaklaşmaları hem de HP’nin bu alanda kendine yeni bir pazar oluşturması açısından önemli bir hamle olarak görülüyor.

Açıklanan ürünler ve yaklaşık fiyatları şu şekilde:

• HP StoreServ 7200 serisi 20 bin dolardan, 7400 serisi de 32 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

• HP StoreAll 20 Aralık’ta dünya çapında piyasaya sürülecek ve GB başına 0.91 dolardan fiyatlanacak.

• HP StoreOnce 6200 Backup sistemleri dünya çapında 250 bin dolardan alıcı bulacak. StoreOnce 2000 Backup sistemi 10 bin dolardan, StoreOnce 400 ise 30 bin dolardan alıcı bulacak. StoreOnce Catalyst yazılım lisansları da 500 dolardan başlayan fiyatlarla kurumların beğenisine sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun